poniedziałek, 16 grudnia 2013

Święta? A kiedy to dokładnie wypada?

Czy czujecie już ten powiew świątecznym klimatem. Ten niepokój, czy oby wszystko zdążycie przygotować? Sprawdzacie listę prezentów i zaznaczacie KUPIONE, DO KUPIENIA? Te pytania gdzie spędzicie święta? Kolejki w sklepach i przepychanki tak jakby na półce stał ostatni słoik majonezu? Zapach pierników, upieczonych i postawionych gdzieś, żeby doczekały do Świąt? Myśli krążące wokół ubierania choinki?
Achhh Święta, niby wyczekiwane przez cały rok, przyjemny czas dla całej rodziny, ale nie wszędzie jest tak kolorowo. Czasami zapominamy o tych, którzy nie mają gdzie ich spędzić, a przecież w Święta nikt nie powinien być sam. Czy przy Waszym stole znajdzie się miejsce dla niespodziewanego gościa? A czy jeżeli takowy zapuka do drzwi, to czy wpuścicie go do środka? Na naszym stole zawsze stawiamy jedno nakrycie więcej, ale odgrywa ono rolę raczej symboliczną, jeszcze nie zdarzyło nam się że ktoś zasiadł właśnie przy tym talerzu. Chciałabym chociaż raz móc pomóc takie osobie, która naprawdę nie ma gdzie spędzić tych świąt, a chciałabym aby chociaż jeden dzień w roku wyglądał inaczej niż inne.

Nie wiem jak Wy, ale u Nas w tym roku tych Świąt, aż tak bardzo się nie czuje. Po pierwsze brak śniegu, po drugie cała rodzina porozjeżdżana, albo inny powód do tego aby nie świętować, a po trzecie jeszcze Mikołaj nie schował żadnych prezentów do naszej szafy i co mnie bardzo przeraża bo został już tylko tydzień. Chciałabym aby te święta były wyjątkowe, magiczne i żeby Nasza córka z roku na rok przeżywała je w rodzinnym gronie. Mam nadzieje, że chociaż takie małe marzenie spełni ten Mikołaj z góry. 
A jak narazie to cały czas Święta wydają mi się bardzo daleko, a zarazem tak blisko :)

2 komentarze:

  1. Ja też ich jakoś nie czuję i odwlekam jakoś to wszystko. To nie to samo co kiedyś, że święta były biało, wszędzie czuło się ten specyficzny zapach świąt. Teraz muszę przyznać, że już nawet kolendy w sklepach mnie drażną. Nie czuję ich w ogóle.

    PS. Dziękuje, że dodałaś gadżet obserwatorów. Od razu zaobserwowałam i będę wpadała do Ciebie częściej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam tak samo. W ogóle nie czuję zbliżających się Świąt... Gdyby nie świąteczna ramówka w RMF to pomyślałabym, że może będą za jakieś 2, 3 miesiące :P Poza tym jaka to pogoda na Święta?!

    OdpowiedzUsuń